in

Przejściówka umożliwiająca jednoczesne słuchanie muzyki i ładowanie iPhone

W ubiegłym roku bardzo mocno szydzono z Apple i ich pomysłu usunięcia gniazda słuchawkowego 3.5 mm. Tym razem, nowe iPhone’y również na mają oddzielnego złącza na słuchawki. Wraz z urządzeniami Apple dostarcza specjalny adapter, który umożliwia podłączenie słuchawek z minijackiem. Nie ma więc możliwości jednoczesnego słuchania muzyki oraz ładowania urządzenia.

Powodem usunięcia gniazda miało być znalezienie miejsca na inne ważne komponenty. Wiemy jednak, że Apple mogło kierować się czystym biznesem. Producenci słuchawek doskonale wiedzą, że na świecie jest wielu użytkowników iPhone’ów, którzy zapewne przesiądą się na iPhone 7 i 7 Plus oraz kolejne iteracje. Koniecznością jest wykupienie licencji na wykorzystanie portu Lighting, który został opatentowany przez Apple.

Do rozwiązania problemu, ładowania oraz korzystania ze słuchawek Apple przedstawia nowy pomysł w postaci adaptera. Nowy gadżet został stworzony przez firmę Belkin i umożliwia podłączenie słuchawek lub kabla aux oraz ładowanie iPhone w tym samym czasie. Przejściówka Belkin Audio + Charge Rockstar ze złączem 3,5 mm kosztuje w Apple Store 139,95 złotych.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments