in ,

Z pozoru zwykły kabel Lighting pozwala na zdalne zhakowanie komputera

Ofiara nie będzie niczego świadoma

Def Con to konferencja hakerów, gdzie możemy poznać tajniki bezpieczeństwa. Jeden z badaczy, @_MG_ zaprezentował kabel Lighting, który z pozoru wydaje się zwyczajny, ale może pomóc zhakować dowolny komputer.

Na pierwszy rzut oka wygląda on jak każdy inny przewód ze złączami USB-A oraz Lighting. Jednak w środku kryje się o wiele więcej, a jego nazwa jest dość wymowna i brzmi O.MG Cable. Podłączając swojego iPhone’a, czy iPada do komputera za pomocą tego kabla wygląda tak samo jak przy użyciu oryginalnego kabla Apple.

Jak możemy zauważyć, atakujący może użyć tego przewodu do zdalnego połączenia się z urządzeniem ofiary. @_MG_ pokazał, że może połączyć się z komputerem, który jest oddalony o 90 metrów. Wprowadził on adres IP zmodyfikowanego kabla i mógł uzyskać dane z komputera. Opracował on również metodę, która pozwala na ukrycie, że dokonano jakiegokolwiek włamania. Zaimplementował on również swoje chipy do innych rodzajów kabli, które można wpiąć do swojego urządzenia. Koszt takiego przewodu to 200 dolarów.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments