W góry albo nad wodę tylko z aplikacją Ratunek

ratunek_logoCzęsto możemy usłyszeć o wypadkach losowych, w których zostają ranni ludzie lub co najgorsze giną w nich. Bardzo często tragiczne wypadki zdarzają się właśnie nad wodą, niezależnie czy jest to morze, rzeka czy jezioro oraz w górach gdzie żywioły mają nad nami przewagę. Przydatną może okazać się aplikacja Ratunek, którą znajdziemy w Google Play. Niestety w innych sklepach z aplikacjami jej nie ma.

Osoba poszkodowana może w takiej sytuacji może pomyśleć wyłącznie o wykręceniu numeru 112, 999 lub na policję czy straż pożarną. Jednak aplikacja Ratunek podczas połączenia z ratownikiem GOPR, TOPR, WOPR lub MOPR posiada jedną ogromną zaletę, a mianowcie wysyła również służbom ratunkowym aktualną pozycję, w której znajduje się osoba dzwoniąca. Wykonując połączenie poprzez aplikację wybieramy zintegrowany z nią numer. Jeżeli jesteśmy w górach 601 100 300 lub nad wodą 601 100 100.

System działa w prosty sposób. Do wezwania pomocy musimy wykonać 5 ruchów, oczywiście oprócz włączenia samej aplikacji Ratunek. Musimy wybrać gdzie się znajdujemy, potwierdzić połączenie ze służbami ratunkowymi, a następnie trzykrotnie przycisnąć ekran w celu wysłania lokalizacji.

Yratunek1ratunek2

Ratownicy otrzymują lokalizację zdarzenia z dokładnością do 3 m. Zostaje ona wysłana już podczas rozmowy poprzez wiadomość SMS.

googleplay

Artykuł został zobaczony od 18.06.2022 już 690 razy.