Wodoodporny LG G6 z bezprzewodowym ładowaniem

lg_logoKolejnym flagowcem od LG będzie zapewne nazywał się G6. Od kilku tygodni pojawiają się sprzeczne informacje na temat tego, czy firma nadal będzie chciał, aby flagowy smartfon był modułowy jak jego poprzednik G5. Niedawno pojawiły się też informacje, że będzie on wodoodporny. Urządzenia cieszą się dużą popularnością w Japonii, gdzie panują wilgotne i deszczowe warunki i to ma być jednym z czynników takiej decyzji. Informacje przekazał jeden z pracowników LG.

Dalej możemy przeczytać, że LG G6 będzie miał wymienialną baterię, a więc nie będzie już możliwości dołączenia dodatkowych modułów do tego smartfonu. Mówi się, że LG użyje droższej techniki hydroizolacji przy wykorzystaniu kleju zamiast tańszej taśmy, które stosuje Samsung. Ta druga firma używa do tego celu taśm 3M. W przypadku LG mówi się o kleju jednej z firm – Hitachi, Henkel lub właśnie 3M.

Najnowszy raport mówi również o bezprzewodowym ładowaniu w LG G6. Najprawdopodobniej wraz z prezentacją nowego flagowca wprowadzona zostanie usługa LG Pay, która działa na podobnej zasadzie jak Android Pay, Samsung Pay czy Apple Pay, czyli przy wykorzystaniu NFC czy MST.

LG G6 zostanie zaprezentowany prawdopodobnie podczas MWC 2017 w Barcelonie. Targi rozpoczynają się 27 lutego.

Źródło: ETNews, The Investor.co.kr

Artykuł został wyświetlony od 25.11.2023 już 247 razy.