Sony jako druga firma po Google jasno określa politykę aktualizacji

Wielu producentów nie informuje o swojej polityce wsparcia dla urządzeń i nie wiemy, które telefony i kiedy otrzymają aktualizację Androida. Nie wiemy też przez ile lat może to trwać i pozostają jedynie domysły i nadzieje. Dzisiaj jednak firma Sony zdecydowała się przedstawić swoje zasady dotyczące aktualizacji Androida dla swoich modeli premium i modeli średniej klasy.

Sony zakłada, że wszystkie modele flagowe będą aktualizowane przez okres dwóch lat od wprowadzenia na rynek. Podobnie sprawa będzie wyglądała w przypadku telefonów Xperia ze średniej półki cenowej, ale Sony zastrzega, że niektóre modele mogą nie dostać głównej aktualizacji Androida. Nie otrzyma jej w momencie, gdy sprzęt nie zapewni stabilnej obsługi dla użytkowników.

„Staramy się wspierać wszystkie urządzenia klasy premium z najnowszymi aktualizacjami Androida przez dwa lata po uruchomieniu urządzenia. Możemy zdecydować, aby nie aktualizować urządzeń klasy średniej lub klasy podstawowej, jeśli testy nie spełniają naszych rygorystycznych standardów i czujemy, że sprzęt nie jest w stanie zapewnić stabilnego doświadczenia użytkownika.”

Do tej pory tylko Google jasno określiło swoja politykę aktualizacji i tym samy np. Google Pixel 2 i Google Pixel 2 XL będą wspierane przez trzy lata od momentu wydania, a więc otrzymają trzy kolejne główne aktualizacje Androida.

Sony informuje również, że poniższe modele otrzymają aktualizację bezpieczeństwa, która chroni urządzenia przed lukami Meltdown i Spectre z dnia 05.01.2018: Xperia XA1 Xperia XA1 Ultra Xperia L1 Xperia XA1 Plus Xperia XA2 Xperia XA2 Ultra Xperia L2 Xperia X Performance Xperia X Xperia X Compact Xperia XZ Xperia XZ Premium Xperia XZs Xperia XZ1 Xperia XZ1 Compact. Smartfony Xperia Z5, Xperia Z5 Compact oraz Xperia Z5 Premium nie otrzymają tej aktualizacji zabezpieczeń.

Artykuł został wyświetlony od 18.08.2023 już 586 razy.