WSJ: Brak TouchID w iPhone 8, a zamiast tego rozpoznawanie twarzy

Do wielkiego wydarzenia Apple pozostały już niecałe 4 dni i nadal spływają do nas przeróżne informacje, plotki i przecieki z każdej strony. Firma z Cupertino oczywiście nie ujawnia żadnych informacji na temat nadchodzących iPhone’ów. Nie wiadomo nawet jak zostaną one nazwane, ale możemy być niemal pewni, że zobaczymy trzy nowe urządzenia. Wszystko okaże się już 12 września.

Wall Street Journal, mając zaufane źródła, powiela doniesienia o tym, że Apple zrezygnowało z umieszczenia czytnika linii papilarnych w ekranie OLED w iPhone 8. Firma jednak miała to w planach, po usunięciu fizycznego przycisku Home, ale najwyraźniej starania nie przyniosły efektu. Podobno próby umieszczenia TouchID w ekranie opóźniły produkcję o około miesiąc.

Apple musiało zrezygnować z umieszczenia TouchID, ze względu na zbliżające się terminy. Tym samym użytkownicy będą mogli zablokować telefon za pomocą tradycyjnych metod jak hasło czy PIN. Nowością ma być oczywiście funkcja rozpoznawania twarzy, która zastąpi czujnik linii papilarnych.

Podobno wyświetlacze OLED firmy Samsung dla iPhone 8 produkowane są w Wietnamie przez firmę zależną Samsung Electronics. Mają one panel dotykowy poza ekranem jak głoszą niektóre plotki. Proces produkcji tych wyświetlaczy jest bardziej skomplikowany, niż w przypadku standardowych paneli OLED od Samsunga. Obejmuje to wiele warstw kleju oraz folii ochronnych i doprowadza to do większej ilości błędów.

Źródło: PhoneArena, WSJ

Wpis został wyświetlony od 13.09.2023 już 121 razy.