Żywotność baterii Huawei P9 jest znacznie lepsza od poprzednika, czyli P8

huawei-p9-bateria Huawei ogłosił P9 i P9 Plus zaledwie kilka dni temu i wiemy, że to właśnie te smartfony mają bezpośrednio rywalizować high-end’owymi produktami konkurentów takich jak Samsung, LG, Apple czy HTC. Tym co na pewno wyróżnia te jednostki jest system podwójnego aparatu, który powstał przy udziale firmy Leica.

Co jednak jeżeli chodzi o baterię i jej żywotność? Jak na dzisiejsze standardy P9 i P9 Plus mają baterię o przeciętnej pojemności 3000 mAh. Ale dzięki testowi GSMArena możemy dowiedzieć się, że nie jest aż tak źle i na tle poprzednika (P8), Huawei P9 wypada całkiem dobrze.huawei-p8-bateria

Według testu baterii Huawei P9 z GSMArena, telefon dostał rekomendację wytrzymałości na poziomie 75 godzin. Jest zdecydowanie wyższy wynik od P8, który uzyskał 64 h. Dodatkowo test przeprowadzono na zrównoważony trybie baterii, co oznacza, że przy trybie oszczędnościowym można zyskać dodatkowe godziny.

Huawei P9 pozwala na rozmów 3G przez około 14:53 godziny, przeglądanie stron internetowych przez ponad 9 godzina, a na oglądanie wideo przez 8:46 h. Nie jest to najlepszy wynik w kategorii flagowców, ale jest to nadal bardzo dobry wynik.

Źródło: GSMArena

Artykuł został wyświetlony od 19.10.2023 już 335 razy.