in ,

187 000 32-bitowych aplikacji przestanie działać na iOS 11

Już za kilka tygodni oficjalnie wydany zostanie system iOS 11, a wraz z nim skończy się wsparcie dla 32-bitowych aplikacji. Oznacza to, że po aktualizacji swojego urządzenia wszystkie 32-bitowe programy nie będą działać w ogóle. Nie jest to najlepsza wiadomość dla użytkowników takich aplikacji oraz programistów, a w App Store jest ich około około 187 000. Nie zostaną one usunięte i nadal będą współpracować ze starszymi wersjami systemu. Jednak należy się spodziewać, że w końcu Apple usunie je ze sklepu.

Sensor Towers donosi, że większość ze 187 tysięcy 32-bitowych produktów w App Store to gry. Na iOS 11 nie zadziała aż 38619 gier, pozostałe kategorie to edukacja, rozrywka czy też styl życia. W prosty sposób można sprawdzić, czy dana aplikacja będzie nadal działać po aktualizacji systemu. Wystarczy przejść do Ustawienia> Ogólne> Informacje> Aplikacje. Wyświetlą się wszystkie 32-bitowe aplikacje, a puste pole oznacza brak takich aplikacji.

Już w styczniu tego roku Apple informowało w w iOS 10.3 beta 1, że 32-bitowe aplikacje przestaną działać z przyszłymi wersjami iOS. Miało to spowodować nacisk na programistów, którzy będą musieli zaktualizować swoje aplikacje.

Źródło: BusinessInsider

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments