Aktualizacja iOS 10 blokuje niektóre iPhone’y. Nie wykonuj aktualizacji!

ios-10_blokW sieci pojawia się wiele doniesień, że iOS 10 blokuje iPhone’y oraz inne urządzenia z iOS, krótko po jego wydaniu. Dlatego mimo początkowego entuzjazmu radzę wstrzymać się z wykonaniem aktualizacji. Warto poczekać jeszcze chwilę i zobaczyć, czy Apple może rozwiązać ten problem.

Błąd nie wydaje się mieć wpływu na wszystkie jednostki, ale również wydaje się być stosunkowo częstym przypadkiem. Jedne zostają „zamurowane” przez aktualizację, a drugie zostają wprawione w tryb odzyskiwania. Niektórym użytkownikom udawało się wykonać poprawnie aktualizację po drugiej próbie.

Aktualizacja do iOS 10 może być ryzykownym posunięciem w tej chwili. Najlepszym rozwiązaniem jest trochę poczekać i zobaczyć jak sprawy potoczą się dalej. Jeśli Apple wyda oficjalne oświadczenie lub problem zostanie rozwiązany, informacje o tym znajdziecie na stronie.

AKTUALIZACJA: Wydaje się jednak, że dzieje się tak po po próbie aktualizacji over-the-air iOS 10. Aby przywrócić dotknięte tym problemem urządzenia, użytkownicy muszą następnie podłączyć je do iTunes na komputerze Mac lub PC, aby przywrócić urządzenie. Problem dotyczy większej ilości urządzeń niż wcześniej mogło się wydawać, ponieważ coraz więcej osób ma z tym problem.

Twitter jest zalany doniesieniami ludzi, którzy doświadczają dokładnie ten sam problem. Problem pojawia się po odczekaniu na czarnym ekranie paska postępu aktualizacji. Następnie pojawia się ekran „Połącz z iTunes”, który unicestwia urządzenie. Jedynym znanym rozwiązaniem jest podłączyć urządzenie do iTunes i używać komputera Mac lub Windows, aby przywrócić firmware.

Jeśli zamierzasz wykonać aktualizację mimo wszystko, upewnij się, że masz kopię zapasową swoich danych.

Po przywróceniu urządzeń w niektórych przypadkach aktualizacji kończy się powodzeniem i użytkownicy mogą korzystać z iOS 10. Inni donoszą, że ich urządzenia powracają do iOS 9.3.5. Jest to prawdopodobnie związane z serwerem, który jest aktualnie mocno obciążony.

Źródło: 9to5mac

Wpis został zobaczony od 26.02.2023 już 570 razy.