Album Views Drake’a z miliardem odtworzeń w Apple Music

drake_views_1_mldApple zaliczyło właśnie kolejny kamień milowy związany ze swoją usługą Apple Music. Album Views kanadyjskiego rapera Drake’a został otworzony w serwisie ponad miliard razy. Prezes Apple, Tim Cook wręczył artyście okolicznościową tablicę. Zrobił to w towarzystwie Eddiego Cue, co możemy zobaczyć na poniższej fotografii.

line-height: 17px; text-decoration: none; word-wrap: break-word;" href="https://www.instagram.com/p/BKz5ILyjXra/" target="_blank" rel="noopener">B’s

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika champagnepapi (@champagnepapi) 26 Wrz, 2016 o 12:30 PDT

Album Views pojawił się na wyłączność w serwisie Apple Music 29 kwietnia. W pierwszym tygodniu sprzedał się on w nakładzie 1 miliona egzemplarzy. Tydzień później trafił do innych serwisów ze Spotify na czele.

Drake i Apple Music współpracują ze sobą od czerwca 2015 roku, gdy usługa strumieniowania muzyki zadebiutowała na WWDC. OVO Sound jest również regularną audycją 1 Beats, a Apple wspomagało twórcę przy tworzeniu teledysków do hitów takich jak „Hotline Bling”. Apple jest również jednym ze sponsorów trasy koncertowej Drake’a, funkcjonującej pod nazwą “Summer Sixteen”.

Wpis został wyświetlony od 22.11.2023 już 217 razy.