in ,

Apple AirPods: Bezprzewodowe słuchawki z zaawansowaną technologią

Apple wymienił trzy powody, dlaczego miał odwagę, aby pozbyć się gniazda słuchawkowego – potrzebowali więcej miejsca na nową technologię wewnątrz iPhone 7, byli przekonani, że mogą dostarczyć dobrą jakość dźwięku przez port Lighting oraz chcieli on poprawić jakość dźwięki bezprzewodowo. Co do jakości dźwięku przez Bluetooth wiele osób może nie zgodzić, że jest ona zadowalająca. Jak podało Apple: „Jest to urządzenie mobilne, ale trzeba przywiązać się do niego przewodami”.

Wynikiem nowego przedsięwzięcia jest pierwsza generacja bezprzewodowych słuchawek wykonanych przez firmę z Cupertino. Nazywane są Apple AirPods i są w stanie zrobić mnóstwo dobrego dzięki inteligentnemu wyborowi konstrukcji, bogatemu zasobowi czujników oraz specjalnemu układowi W1 wewnątrz nich.airpods6

Wyglądają jak dobrze znane wszystkim EarPods, poza jednym drobnym szczegółem, brakuje w nich kabli. Posiadają one przedłużenie, które skierowane są w stronę ust użytkownika, na ich końcu mieści się mikrofon kierunkowy dla interakcji z Siri i rozmów telefonicznych. Można zastanawiać się jak odebrać telefon lub aktywować Siri, ponieważ żadna ze słuchawek nie posiada przycisków. Wystarczy je dotknąć – akcelerometry wewnątrz mogą odczytać gesty bez konieczności wyjmowania telefonu z kieszeni. Specjalny akcelerometr w każdej słuchawce AirPods wykrywa drgania głosu, który aktywuje mikrofony dla skupionego dźwięku, odfiltrowując szumy zewnętrzne. Wewnątrz znajduje się również czujnik zbliżeniowy, aby wykryć, kiedy AirPods są umieszczone wewnątrz ucha, co pozwala na samoczynne ich uruchomienie.airpods7

Układ W1 dba o jakość dźwięku, koordynacja pomiędzy czujnikami w każdej ze słuchawek, współpraca pomiędzy obiema AirPods w zestawie oraz połączenie z urządzeniem z systemem iOS. Jest to bardzo mały, bardzo energooszczędny układ. AirPods możemy podłączyć do urządzenia mobilnego z systemem iOS, Apple Watch lub Mac za pomocą prostego, jednoetapowego procesu. Dodatkowo są one w stanie płynnie przełączać się pomiędzy sparowanym urządzeniami i wykrywać te, z których aktualnie puszcza jest muzyka.

airpods4

Bateria pozwoli na około 5 godzin odtwarzania na jednym ładowaniu. Dobrą wiadomością jest to, że AirPods dostarczane są w zestawie z własny akumulatorem w pudełku, który jest niezwykle kompaktowy i pozwala wydłużyć czas słuchania do 24 godzin.

airpods

airpods5

Oczekuje się, że Apple AirPods będą dostępne w sprzedaży pod koniec października, ich cena to 799 zł.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments