Apple naprawiło tysiące fałszywych iPhonów, zanim wyczuło oszustwo

Dwóch chińskich studentów inżynierii z Oregonu miało rzekomo wyłudzić od Apple setki tysięcy dolarów, używając fałszywych urządzeń i wykorzystując politykę zwrotów firmy. Yangyang Zhou oraz Quan Jiang od 2017 roku mieli przemycić tysiące podrobionych iPhonów do Stanów Zjednoczonych, które następnie wymieniali w serwisach. Twierdzili, że telefony nie włączają się, a Apple naprawiało „uszkodzone” jednostki lub wymieniało na nowe egzemplarze. Całych ich system naraził firmę z Cupertino na straty w wysokości 895 800 dolarów.

Jiang rzekomo zgłosił 3069 roszczeń gwarancyjnych, a serwisy Apple oddały mu aż 1493 zastępczych iPhone’ów. Szacowana wartość każdego z nich to około 600 dolarów, które przyniosły tak ogromne starty. Urządzenia był następnie odsyłane do Chin. Możemy więc powiedzieć, że studenci są tu raczej płotkami, ponieważ jest to działanie na ogromną skalę.

Apple wysłało nawet pismo, iż wie o całym procederze, ale Jiang oraz Zhou nie odpowiadali. Nie wiadomo jednak, czy działanie na taką skalę zostało wykryte przez odpowiedni dział Apple, czy dokonały tego służby celne.

Prawnik Zhou twierdzi, że jego klient zostanie oczyszczony z zarzutów, ponieważ nie wiedział, że iPhone’y wysłane do niego z Chin są sfałszowane i myślał, że wyświadcza jedynie przysługę.

Źródło: AppleInsider

Wpis został zobaczony od 05.04.2019 już 105 razy.