in ,

Apple wypuszcza 4 pakiety animowanych emotikon dla iOS 10

Podczas prezentacji iOS 10 w zeszłym miesiącu na WWDC 2016 przedstawiono szereg nowych funkcji i zmian. Zaskakująco jednak najwięcej czasu poświęcono aplikacji Wiadomości. Wygląda na to, że Apple chce „dogonić” konkurencję i stawiać ją na równi z aplikacjami Snapchat, WhatsApp czy Facebook Messenger. Wprowadzono wiele nowych rzeczy jak naklejki, animowane emotikony, ale również ukryte wiadomości, odręczne pismo oraz API dla programistów.

Teraz przez kilka tygodni testerzy i programiści mieli okazję korzystać z iOS 10, a w tym również z niektórych nowych funkcjonalności aplikacji Wiadomości. Kilka dni temu ukazały się cztery pierwsze paczki z naklejkami, składające się z różnych, tematycznych animowanych emotikon.

Pakiety można pobrać za pośrednictwem iTunes Preview, ich nazwy to -Hearts, Smileys, Hands oraz Classic Mac. Pierwsze trzy znane są już jako ekskluzywne emotikony z Apple Watch. Ostatni to legendarne symbole znane z komputerów Macintosh. Można je wykorzystać w tekście, dodawać jako same naklejki lub umieszczać na obrazkach.ios-10-naklejki

Są to pierwsze zestawy od Apple i mają zapewne posłużyć jako przykład dla programistów jak można je wykorzystać. Dopiero po oficjalnym wydanie jesienią tego roku użytkownicy będą mogli przeglądać i pobierać pakiety od firm trzecich.

Źródło: 9to5mac

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments