Maybach z inteligentnymi reflektorami, które mogą wyświetlać ostrzeżenia

Daimler ogłosił dziś reflektory przyszłości, które pojawią się w limitowanej ilości modeli Mercedes-Maybach S-Class. Demonstracyjne auto z wielowarstwowymi reflektorami LED zaprezentowano już w 2015 roku, ale nowe rozwiązanie jest bardziej precyzyjne. Każdy inteligentny reflektor ma ponad milion pikseli i może kontrolować gdzie i ile światła jest rzucane przed pojazd. Kierowcy z naprzeciwka nie są oślepiani, ponieważ reflektory mają czujniki kontrolujące poziom jasności.

Reflektory wyświetlają też symbole na drodze. Auto jest w stanie określić i wyznaczyć dwie linie, które pokażą jego szerokość. Może to być pomocne na bardzo wąskich drogach. Wyświetli również ostrzeżenie, że jesteś zbyt blisko samochodu przed sobą, ale tylko, gdy jedziesz z prędkością większą niż 30 km/h.

Liczba samochodów z tymi światłami będzie ograniczona, ale zamawiający auta mogą spodziewać się ich jeszcze w pierwszej połowie tego roku. Możemy się spodziewać, że technologia za jakiś czas rozwinie się na tyle i trafi do większości aut, które będą powstawać.

Źródło: The Verge

News został wyświetlony od 26.01.2023 już 868 razy.