Po kilku miesiącach używania smartfonu ze stajni Microsoft mogę Wam przybliżyć nieco model Lumia 532. Korzystałem z niego jako drugiego telefonu oraz modemu do internetu mobilnego. Większych wad nie zauważyłem, bo nie ma co wymagać od budżetowej słuchawki za nieco ponad 300 złoty. Telefon kupiony z konieczności łączenie się z Internetem oraz przy okazji poznanie lepiej systemu Windows Phone na potrzeby prowadzenia strony.
Lumia zakupiona w sklepie X-kom za 369 zł w kwietniu 2015 roku. Dodatkowo można było zgarnąć 50 złotych zwrotu od Microsoftu, z czego oczywiście skorzystałem. Od czasu zarejestrowania się w programie pieniądze były na koncie po ok. 60 dniach. jest to mój pierwszy telefon z Windowsem. System wydał mi się od razu prosty i intuicyjny, co przemawia na jego korzyść. wkrótce ma także otrzymać aktualizację do Windows 10 Mobile. na plus można na pewno ocenić baterię, bo przy korzystaniu na co dzień z iPhone nie ma co narzekać. Widać, że na tak tani telefon jakość niektórych komponentów jest zadowalająca. Tylna klapka, a w zasadzie też boki wykonane są z solidnej jakości plastiku. Przez te kilka miesięcy ciągłego noszenia w kieszeni i torbie ekran złapał kilka rys, ale przyznaję, że nie dbałem o niego. Chciałbym się jedynie przyczepić do aparatu, który nie nadaje się do niczego.
Smartfon Lumia posiada 1 GB pamięci RAM co jest w zupełności wystarczające. Nigdy mi się nie zaciął i nie sprawił, że chciałbym nim rzucić o ścianę. Telefon posiada dwa sloty na karty microSIM. Często go ratowało mi skórę, gdy iPhone się rozładował. Posiada także slot na kartę pamięci, z której nigdy nie korzystałem. Jakość rozmów dla przeciętnego użytkownika jest zadowalająca. Nie ma żadnych problemów z zasięgiem. Muzyki również słucha się przyjemnie, na słuchawkach oczywiście.
Co do samego systemu Windows Phone. Zaskoczył mnie swoją prostotą. W moim odczuciu wypada nawet lepiej od Androida, ale nie chce stosować takich porównań, bo jest to moja subiektywna ocena. Jedyne do czego można się doczepić to brak niektórych aplikacji, ale to już oddzielny wątek. w zestawie z telefonem dostajemy wyłącznie ładowarkę sieciową.
Przeczytaj także: Jak zaktualizować system Windows Phone
W moim egzemplarzu tylna obudowa miała kolor pomarańczowy. Pozostałe warianty kolorystyczne to biały, czarny lub jaskrawo zielony.
Specyfikacja:
Windows Phone 8.1 z Lumia Denim Wymiary & waga Długość: 118.9 mm Szerokość: 65.5 mm Grubość2: 11.6 mm Waga: 136,3 g Wyświetlacz Rozmiar wyświetlacza: 4 ” Rozdzielczość wyświetlacza: WVGA (800 x 480) Kolory wyświetlacza: TrueColor (paleta 24-bitowa/16 mln.) Technologia wyświetlacza: LCD przepuszczający światło Gęstość pikseli: 233.0 ppi Funkcje wyświetlacza: Regulacja jasności, Reakcja dotykowa, Czujnik orientacji, Wzmacnianie kolorów, Częstotliwość odświeżania 60 Hz, Łatwe czyszczenie, Pasek RGB Technologia ekranu dotykowego: Pojemnościowy ekran z wielodotykiem Podstawowe funkcje łączności Typ karty SIM: Micro SIM Dwie karty SIM: Inteligentna obsługa dwóch kart SIM Złącza AV: Stereofoniczne złącze zestawu słuchawkowego 3,5 mm Złącza ładowania: Micro-USB Złącza systemowe: Micro-USB-B USB: USB 2.0 Bluetooth: Bluetooth 4.0 Profile Bluetooth: Zaawansowany profil dystrybucji audio (A2DP) 1.2, Profil zdalnego sterowania audio/wideo (AVRCP) 1.4, Ogólny protokół atrybutów (GATT), Profil zestawu głośnomówiącego (HFP) 1.6, Profil przesyłania obiektów (OPP) 1.1, Profil dostępu do spisu telefonów (PBAP) 1.1 Wi-Fi: WLAN IEEE 802.11 b/g/n Punkt dostępowy Wi-Fi: Do 8 urządzeń z obsługą Wi-Fi