Niektóre jednostki Samsung Galaxy Note 7 ulegają awarii i nie ma możliwości ich włączenia

Samsung Galaxy Note 7 to wysokiej klasy urządzenie, którym zachwycił się cały świat. Mając obustronnie zakrzywiony wyświetlacz, piękny wygląd, skaner tęczówki, 64 GB rozszerzalnej pamięci można podbijać śmiało serca klientów. Jednak czy coś może pójść nie tak jak trzeba? Okazuje się, że właśnie tak jest, wielu właścicieli uskarża się na przegrzewanie mimo wykonywania podstawowych czynności. Jest jednak coś jeszcze bardziej zaskakującego…

Zaledwie kilka dni po premierze, niektórzy użytkownicy opisują swoje problemu z zawieszaniem się, boot-loopami (ciągłe uruchamianie się), a co najgorsze również bezwarunkowe wyłączeni się, które sprawia, że Note 7 staje się bezużyteczny.

Problem pojawia się po kilku dniach regularnego użytkowania i wydaje się, że nie znana jest przyczyna wszystkich tych awarii. Zwykle zaczyna się od bootloopa. Następnie, gdy użytkownik próbuje włączyć tryb awaryjnym lub odzyskiwania jest tylko gorzej. Może to unieruchomić urządzenie całkowicie i sprawić, że staje się ono całkowicie bezużyteczne.

Użytkownicy donoszą, że nawet certyfikowane sklepy Samsunga nie były w stanie poradzić sobie z problemem i wymieniano Galaxy Note 7 na nowe jednostki. Z raportów nadchodzących z różnych stron świata możemy dowiedzieć się, że może to dotyczyć tylko międzynarodowej wersji z chipsetem Exynos. Być może posiadacze amerykańskiej wersji z układem Snapdragon jeszcze się nie ujawnili ze wspomnianym problemem.

Samsung nie wydał jeszcze oficjalnego oświadczenia, więc radzę powstrzymać się z kupnem Galaxy Note 7, ponieważ okazać się to wyrzuceniem prawie 4 tysięcy złotych w błoto.

Źródło: Android Central, XDA