OnePlus 3 może wkrótce zostać zastąpiony przez OnePlus 3S

Od jakiegoś czasu krążą plotki o nowym modelu OnePlus 3 Plus, który może pojawić się wkrótce. Ma to być urządzenie z 6-calowym wyświetlaczem oraz chipsetem Snapdragon 821. Nowy raport z Gizmo Chin stwierdza, że zgodnie ze źródłem wprost od dostawców OnePlus, chiński producent obecnie zmaga się z problemem wynikającym z brakiem paneli AMOLED dla OnePlus 3. W Polsce kolor „Soft Gold” jest niedostępny, a na grafitowy trzeba czekać, aż 4 tygodnie.

Mówi się również, że z powodu tego braku. OnePlus będzie chciało przerwać produkcję OnePlus 3 na krótką chwilę i wprowadzić pewne zmiany sprzętowe jak umieszczenie panelu LCD zamiast ekranu AMOLED, (choć nie wiadomo, czy nowy wyświetlacz będzie QHD lub FHD), czy zamianę chipsetu Snapdragon 820 na Snapdragon 821. Wstępne benchmarki pokazują podobną wydajność, ale znacznie lepszą żywotność baterii i efektywność termiczną.

Zmianie może ulec również nazwa i nie będzie to już OnePlus 3, a OnePlus 3 Plus lub OnePlus 3S. Jest to oczywiście plotka, ale w wyniku problemu z dostawami paneli AMOLED, OnePlus może zdecydować się na taki ruch.

Źródło: GizmoChina