Samsung oficjalnie zatrzymuje całkowitą sprzedaż Galaxy Note 7

To koniec Galaxy Note 7. Po globalnym zwrocie wszystkich wadliwych jednostek we wrześniu, najprawdopodobniej druga tura zwrotów jest tuż za rogiem. Będzie to oficjalne zakończenie sprzedaży tego modelu. W oświadczeniu wydanym w dniu dzisiejszym spółka twierdzi, że „podjęła decyzję o zaprzestaniu sprzedaży i zastępowaniu tymczasowego dla Galaxy Note 7”, ale jeśli chodzi o przyszłość produkcji, jeszcze nic nie zostało ustalone.

Źródła zaznajomione ze sprawą rozważań zaprzestania sprzedaży Note 7, wstrzymało również jego produkcję. Ponieważ istnieje jeszcze sporo sztuk Galaxy Note 7 w rękach konsumentów, okaże się jeszcze jak Samsung rozwiąże kwestie wycofania tych urządzeń. We wcześniejszym komunikacie, Samsung poprosił o zaprzestanie korzystania z flagowego fabletu oraz jego wyłączenie.

Samsung nakazał też swoim partnerom oraz operatorom na całym świecie zaprzestania sprzedaży modelu Galaxy Note 7. Oczywiście właściciele mogą zażądać zwrotu pieniędzy lub wymiany na inny produkt.

Samsung jeszcze nie podał, a nawet nie zakończył dochodzenia w sprawie wadliwych jednostek, które pochodzą z nowej partii, a więc nie wiadomo co jest przyczyną, ale wydaje się, że jest to właśnie bateria.

Informacja prasowa polskiego oddziału:

Współpracujemy z odpowiednimi organami nadzoru w celu wyjaśnienia przyczyn zgłoszonych ostatnio incydentów dotyczących Note7. Bezpieczeństwo użytkowników jest dla nas najważniejsze. Z tego powodu Samsung zwraca się do wszystkich operatorów i sprzedawców na całym świecie o wstrzymanie sprzedaży i wymiany Note7 do czasu zakończenia postępowania wyjaśniającego. Dokładamy wszelkich starań, aby wraz z właściwymi organami nadzoru wyjaśnić tę sytuację. Użytkownicy oryginalnych oraz wymienionych Note7 powinni wyłączyć telefony i zaprzestać ich używania, a także skorzystać z dostępnych środków zaradczych. Informacja dla klientów z Polski: w najbliższym czasie podamy bardziej szczegółowe informacje dotyczące Note7, które znajdują się w posiadaniu lub zostały zamówione przez polskich klientów.

Źródło: Reuters, Samsung