Samsung Galaxy A80 z obrotowymi aparatami, w tym 48 MP

Bardzo ciekawa konstrukcja, ale cena również jest ciekawa

Samsung Galaxy A80 to smartfon, który pokazuje, że nadal można wprowadzać na rynek urządzenia, które mogą zaskoczyć i wyróżnić się na tle konkurencji. Wpływa na to przede wszystkim mechanizm pop-up i sprężynowy system obracania tylnego zestawu kamer do przodu, w zależności od potrzeb. Oczywiście wpływa to na jakość filmów oraz zdjęć selfie.

Przechodząc do samych aparatów, Galaxy A80 ma zdecydowanie czym się pochwalić. Posiada kamerę o najwyższej rozdzielczości wśród wszystkich telefonów Samsunga – 48MP z obiektywem f / 2.0. Oprócz tego, urządzenie zostało wyposażone w ultra szerokokątną kamera o rozdzielczości 8 MP z polem wideo 123 °. Trzecia jednostka to z kolei czujnik 3D ToF, który pozwala na lepsze mierzenie głębi zdjęć i uzyskiwanie lepszego efektu rozmycia. 

Jako, że nie ma tu przedniego aparatu, Samsung zastosował w Galaxy A80 całkowicie nieskazitelny ekran Super AMOLED o przekątnej 6,7 cala i rozdzielczości 1080 x 2400 pikseli. W wyświetlacz wbudowany jest czytnik linii papilarnych. 

Galaxy A80 posiada baterię o pojemności 3700 mAh z super szybkim ładowaniem 25 W, ale nie wspiera jednak ładowania bezprzewodowego. Posiada on 8 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci. Telefon działa na Androidzie 9 Pie z interfejsem Samsung One UI. Urządzenie będzie dostępne w kolorach – Phantom Black, Angel Gold i Ghost White. Do sprzedaży trafi 29 maja i będzie kosztować 649 euro.

Wpis został zobaczony od 10.04.2019 już 202 razy.