Samsung Galaxy Fold to początek czegoś nowego w świecie mobilnym

Długo musieliśmy czekać na to urządzenie, ale już jest i prezentuje się świetnie

Podczas wydarzenia Unpacked 2019 największą gwiazdą był oczywiście długo wyczekiwany Galaxy Fold. Po latach spekulacji, przecieków, domysłów, kolejnych przeniesionych terminach premiery, wreszcie Samsung zaprezentował swój pierwszy składany telefon.

Na zewnętrznej obudowie znajduje się 4,6-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 840 x 1960 i niezwykłych proporcjach 21:9. W takiej formie jest to bardzo kompaktowe urządzenie, ale jednocześnie bardzo grube. Galaxy Fold otwiera się jak malutka książeczka, a wewnątrz do dyspozycji jest 7,3-calowy ekran Infinity Fold o rozdzielczości 1536 x 2152 o proporcjach 4,2 x 3.

Wyświetlacz wewnętrzny jest o 50% cieńszy niż jakikolwiek inny ekran, a to wszystko dzięki nowo opracowanemu polimerowi. Jest to rzeczywiście składany ekran do środka. Inżynierowie Samsunga zaprojektowali też specjalny zawias, który musi wytrzymać składań i otwierań. Zawias jest wykonany z wielu kół zębatych i trzeba przyznać, że wygląda EPICKO. Dodatkowym smaczkiem jest też jest też kliknięcie przy zamykaniu telefonu. 

Na prawej ramce umieszczono skaner linii papilarnych. Samsung Galaxy Fold będzie dostępny w czterech kolorach – Space Silver, Cosmos Black, Martian Green i Astro Blue. Jednak Samsung pozwala na personalizację i dopasowanie kolorów bocznych ramek.

Wewnątrz Galaxy Fold pracuje chipset Snapdragon 855 w połączeniu z 12 GB pamięci RAM. Telefon oferuje też 512 GB przestrzeni dyskowej. W „skrzydłach” znajdują się dwie baterie o łącznej pojemności 4 380 mAh. Telefon można naładować bezprzewodowo (PowerShare). Galaxy Fold może też ładować inne urządzenia. 

Jak na wyjątkowe urządzenie przystało, nie mogło być też inaczej w kwestii aparatów. Galaxy Fold posiada aż sześć kamer. Z tyłu znajduje się potrójny moduł z głównym aparatem 12 MP i zmienną przesłoną (f/1.5 – f/2.4). Obok znajduje się też aparat z teleobiektywem 12 MP (2 x zoom optyczny) i aperturą f/2.4 oraz aparat 16 MP z ultra szerokim kątem widzenia. Dwa pierwsze mają optyczną stabilizację obrazu. 

Z przodu wewnątrz znajdzie się główny aparat 10 MP z aperturą f/2.2 i drugi do mierzenia głębi. Po złożeniu jest też pojedynczy aparat 10 MP z aperturą f/2.2.

Na uwagę zasługuje też interfejs użytkownika, który również musi oferować zupełnie nowe odczucia. Oczywiście jest to Samsung One UI, ale ze specjalnymi cechami, przeznaczonymi wyłącznie dla Galaxy Fold.

Wyjątkowe jest przełączanie pomiędzy ekranami, a więc jeśli otwieramy aplikację na jednym z nich, możemy kontynuować działanie na drugim. Fajnie prezentuje się to chociażby w przypadku nawigacji.

Na dużym ekranie mamy też coś ciekawego, ponieważ możemy mieć aż trzy aplikacje. Jedną na większej jego części oraz dwie obok. 

Samsung Galaxy Fold będzie dostępny od 26 kwietnia. Jego cena będzie bardzo wysoka, ale wszyscy byli na to przygotowani. Telefon będzie kosztował 1920 dolarów.

News został wyświetlony od 21.02.2019 już 960 razy.