Samsung zastąpi plastikowe opakowania, wykonanymi z materiałów ekologicznych

Firma chce być bardziej przyjazna dla środowiska

Samsung Electronics ogłosiło, że ich przyszłe produkty będą bardziej przyjazne dla środowiska. Plan polega na zastąpieniu plastikowych opakowań, papierem i innymi materiałami odnawialnymi. Wszystko rozpocznie się już od pierwszej połowy 2019 roku, a wszystkie produkty i akcesoria Samsunga, w tym oczywiście smartfony i tablety, będą miały opakowania jedynie z materiałów ekologicznych i z odzysku oraz nadających się do ponownego recyklingu.

W przypadku telefonów, dotychczasowa tacka byłą wykonana z plastiku. Od tego roku będzie ona wykonana z pulpy papierowej. Woreczki ochronne zostaną wykonane również z przyjaznych dla środowiska materiałów. Na ładowarkach również nie będzie folii ochronnej, a Samsung planuje też zrezygnować z błyszczących wykończeń plastikowych akcesoriów. Wszystko to ma zredukować użycie plastiku.

Zmiany będą dotyczyły też sprzętu RTV i AGD, gdzie foliowe elementy ochronne będą zastępowane workami z bioplastiku. On z kolei ma powstać z niekopalnych materiałów paliwowych(skrobia lub trzcina).

Papierowa dokumentacja, jak instrukcja, czy gwarancja, którą znajdziemy w pudełkach ze sprzętem będzie wykonana z materiałów włóknistych certyfikowanych przez organizacje zajmujące się ochroną środowiska.

Do wdrożenia planu, powołany został specjalny zespół, który zajmuje się projektowaniem i rozwojem, marketingiem i kontrolą jakości opakowań.

Fajnie usłyszeć, że światowy lider sprzedaży telefonów komórkowych chce dołożyć swoją cegiełkę i zadbać o nasze wspólne dobro, jakim bez wątpienia jest środowisko. Skala wysyłanych urządzeń przez koreańskiego giganta jest na tyle duża, że będzie to bez wątpienia znaczący ruch.

Źródło: Samsung

Artykuł został zobaczony od 28.01.2019 już 746 razy.