in

Snapchat, 420 i filtr Bob Marley

Dziś, czyli 20 kwietnia na całym świecie wszyscy wielbiciele marihuany obchodzą „swój” dzień. Dlaczego akurat 420? Istnieje na ten temat wiele teorii i możecie o tym poczytać w Internecie. W każdym bądź razie ten dzień jest obchodzony właśnie 4/20.

Zapewne mogliście spotkać wiele postów, tweetów i wpisów w portalach społecznościowych odnoszących się właśnie do „trawki” z hasztagiem #420. Snapchat postanowił również „uczcić” dzień święty wprowadzając oficjalny filtr Boba Marley’a. Choć oficjalnie nie jest to łączone ze sobą to możemy się domyślić, że twórcy aplikacji właśnie mieli to na myśli.

Najciekawsze jest jednak, że filtr ten wywołał niemałe zamieszanie w sieci. Ludzie są naprawdę oburzeni, że Bob Marley wykorzystywany jest jako symbol marihuany, co jest brakiem szacunku do jego osiągnięć.

Drugą kwestią, która wywołuje oburzenie jest to, że filtr zmienia płeć (jeśli jesteś kobietą) oraz kolor skóry, nazywając to nawet „blackface”, czyli obraźliwe określenie. Używane odnośnie dawnego makijażu zmieniającego w teatrze białego w czarnego człowieka.

Filtr wygląda trochę komicznie mieszając twoją twarz z twarzą Boba Marleya, dodając przy tym dredy oraz rasta czapkę.

Po całej tej burzy dowiadujemy się, że Snapchat stworzył filtr jedynie ku czci wielkiego muzyka przy współpracy Bob Marley Estate, co potwierdził rzecznik.

Źródło: TNW

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments