Apple wydaje aż 150 mln dolarów rocznie na loty. 50 rezerwacji dziennie do Chin

Wysoka cena iPhone’ów nie może dziwić patrząc na koszty jakie ponosi Apple.

Do sieci trafił wewnętrzny baner linii lotniczych United, gdzie znajdziemy informacje na temat najlepszych klientów korporacyjnych. Jak się okazuje, najwięcej na loty rocznie wydaje Apple i suma ta jest niebotyczna, nawet w porównaniu do innych gigantów. Uwaga, firma z Cupertino wydaje każdego roku 150 milionów dolarów na na bilety lotnicze dla swoich pracowników.

Dla porównania Google, czy Facebook wydają każdego roku na loty ponad 34 mln dolarów. Tak więc, Apple jest najlepszym klientem biznesowym z prawie pięciokrotnie lepszym wynikiem. Warto dodać, że na banerze widnieje napis – poufne.

Co więcej Apple wydaje 35 milionów na same loty z San Francisco do międzynarodowego lotniska Shanghai-Pudon. Jest to więc prawie 1/4 budżetu na loty. Apple rezerwuje aż 50 miejsc dziennie w klasie biznes na tej trasie.

Pozostałe, najważniejsze destynacje dla Apple również znajdują się w Chinach, bo są to międzynarodowe lotnisko w Hongkongu i międzynarodowe lotnisko Taiwan-Yaouyuan. Jak wiadomo niemalże wszystkie komponenty urządzeń Apple są produkowane w chińskich fabrykach, a więc pracownicy z centrali często muszą odwiedzać te miejsca. Mowa tu m. in. o fabryce Foxconn w Shenzhen.

Najbardziej szokująco brzmi jednak rezerwacja 50 miejsc w klasie biznes każdego dnia. Możemy założyć, że wiele z nich przepada i jest to zwyczajne marnotrawienie pieniędzy. Daje to ponad 18 tysięcy lotów każdego roku.