in

Udostępnianie lokalizacji na bieżąco w Facebook Messenger

Wczoraj w aplikacji Facebook Messenger pojawiła się nowa funkcji o nazwie Live Location. Ma ona posłużyć do śledzenia na bieżąco pozycji użytkownika i wyświetlania jej na mapie. Swoją lokalizację można udostępniać podczas rozmowy grupowej lub czatu. Pozwala to np. na szybkie wskazanie drogi do umówionego miejsca i podanie wskazówek jak tam dotrzeć. Udostępniając lokalizację jest ona widoczna przez godzinę w czasie rzeczywistym dla rozmówców.

Funkcja jest dostępna w aplikacji Messenger dla platform Android oraz iOS. Dzielenie się swoją lokalizacją oczywiście można przerwać w dowolnym momencie. Dostęp do opcji w obu przypadkach uzyskujemy po kliknięciu w „Więcej’, następnie „Lokalizacja” i stuknięcie w niebieski pasek. Przez cały czas od momentu włączenia funkcji, w dolnym rogu odliczany jest czas do jej wyłączenia. W przypadku systemu iOS można orientacyjnie dowiedzieć się ile zajmie dotarcie samochodem do innych uczestników rozmowy.

Facebook zapewnia, że włączenie funkcji nie ma wpływu na większe zużycie baterii i podczas korzystania z niej, żywotność baterii nie zostanie osłabiona.

Źródło: Facebook, TechCrunch

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments