in ,

W 2017 roku raczej nie zobaczymy iPhone SE

Ming-Chi Kuo, analityk KGI przedstawił właśnie swoje prognozy dotyczące sprzedaży iPhone’ów w 2017 roku. Przewiduje on, że Apple wyśle około 40-50 milionów sztuk w pierwszym kwartale nowego, czyli tyle samo ile w ostatnim kwartale 2016 roku.

Zauważa on również, że w wielu krajach, a szczególnie w przypadku dużego rynku jakim są Chiny zmniejszył się popyt na 4.7-calowego iPhone’a na rzecz lokalnych produktów. Kuo mówi również o tym, że nie należy się spodziewać iPhone SE w 2017 roku. Brak nowego iPhone SE doprowadzi do spadku sprzedaży iPhone’ów w II kwartale przyszłego roku i wyniesie w granicach 35-40 milionów. W tym roku sprzedaż wyniosła 40.2 miliona sztuk od kwietnia do końca czerwca.

Spadająca sprzedaż iPhone’ów będzie również prowadzić do tego, że Apple będzie chciało zmusić swoich dostawców w celu dalszego obniżenia cen komponentów, dzięki czemu firma będzie w stanie utrzymać swój margines zysku. Niektórzy z nich będą musieli zapewne przystać na żądania giganta i mowa tu o producentach paneli wyświetlaczy czy układów scalonych. Jedyny problem może być z pamięcią 3 GB DRAM, które dostarcza Samsung. Firma z Korei Południowej może podnieść cenę ze względu na brak pamięci DRAM na rynku.

Źródło: 9to5Mac

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments