Żona skasowała mu konto na YouTube, chciał wtargnąć do siedziby Google

W zeszłą niedzielę aresztowano mężczyznę, który „odwiedził” siedzibę Google w Mountain View w Kalifornii. Na miejscu groził on pracownikom, ale na szczęście nikomu nic się nie stało. Kyle Long to 33-letni mieszkaniec stanu Main, który chciał się zemścić za zamknięcie jego kanału na YouTube. Miało to być jego źródło utrzymania, a według jego przekonania Google dokonało tego niesłusznie.

Przemierzył on aż 3 300 mil (ok. 5,3 km), aby dotrzeć do głównej siedziby wyszukiwarkowego giganta. Na jego nieszczęście policja była przygotowana na jego przyjazd, ponieważ jego podróż nie obyła się bez przygód. Po drodze było on uczestnikiem stłuczki, a na jednej ze stacji benzynowych w stanie Iowa zniszczył toaletę.

Policja z Mountain View została poinformowana przez jednostkę Waterville o tym, że Kyle zamierza odwiedzić Google i dokonać tam demolki, jeśli nie przywrócą oni jego konta YouTube, które niesłusznie usunięto. Na jego przyjazd była przygotowana też policja z San Bruno, gdzie swoją siedzibę ma YouTube. Jak się później okazało, skasowała je żona 33-latka. Później jednak powiedziała mu, że dokonało tego Google.

Kevin Long, jego ojciec mówi, że Kyle ma długą historię zaburzeń psychicznych oraz wiele konfliktów z prawem.

Kyle Long(Mountain View Police Department)

Kyle Long został aresztowany zanim doszło do jakiejkolwiek rozróby. W jego aucie znaleziono smartfon z włączoną nawigacją i celem, którym było Mountain View oraz trzy kije baseballowe. Niedoszły zamachowiec może wyjść z aresztu po wpłaceniu kaucji w wysokości 25 tysięcy dolarów.

Źródło: BuzzFeed News, TheVerge

News został zobaczony od 13.03.2019 już 835 razy.