in

Facebook wykorzystuje numer z uwierzytelniania dwuskładnikowego do innych celów

Kolejny przypadek naruszania prywatności użytkowników

Facebook od dawna musi mierzyć się z oskarżeniami (słusznymi) dotyczącymi zbierania danych i łamania prywatności użytkowników. Jeremy Burge z Emojipedia odkrył szereg głęboko niepokojących rzeczy, o których wiele osób może sobie nie zdawać kompletnie sprawy.

Okazuje się, że coś co ma dbać o nasze bezpieczeństwo, a więc uwierzytelnianie dwuskładnikowe, może wpływać jednak na osłabienie prywatności naszych kont. 2FA może dla nas oznaczać stworzenie dodatkowej ochrony konta przed nieautoryzowanymi próbami logowania. Facebook może mieć jednak zupełnie inne intencje, zachęcając użytkowników do włączenia tej funkcji.

Numer, który jest wykorzystywany do przesyłania kodu będzie też metodą służącą do wyszukiwania nas przez znajomych. Oznacza to, że ktoś może skojarzyć nasz numer z naszym profilem na Facebooku. Wszystko to mimo tego, że podaliśmy ten numer zupełnie w innym celu…

Co więcej nie można opcji wyszukiwania wyłączyć całkowicie. Możemy ją jedynie ograniczyć dla „znajomych” lub dla „znajomych naszych znajomych”.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments