in ,

iPhone 8 niszczy konkurencję w teście Geekbench

Ostatnio mówi się, że iPhone 8 będzie miał swoją premierę nieco później niż się spodziewano, ponieważ Apple ma pewne problemy z konstrukcją. Niewątpliwie będzie on bestią, patrząc choćby na czysto teoretyczne wyniki różnych testów. Dziś (bardzo wcześnie!) pojawił się w Chinach zrzut ekranu, który rzekomo pokazuje wyniki iPhone 8 w aplikacji Geekbench 4.0.

Wynik pojedynczego rdzenia to 4537, co oznacza o 30 % więcej punktów niż w przypadku iPhone 7. W porównaniu do najlepszego urządzenia z Androidem, którym jest Samsung Galaxy S8, wynik ponad dwa razy lepszy, bo SGS8 zdobywa 1945 punktów. Wielordzeniowy wynik iPhone 8 wynosi 8 975, a więc o 58 % więcej niż w przypadku iPhone,a z ubiegłego roku! Najlepszym pod tym względem smartfonem z Androidem jest Samsung Galaxy S8+ z 6 338 punktami i oznacza to 41 procent mniej.

Oczywiście nie możemy mieć pewności, że jest to realny zrzut ekranu, ale gdyby tak było to Apple po raz kolejny pokazuje swoją dbałość przy produkcji potężnych chipsetów dla swoich urządzeń. Są to oczywiście syntetyczne wyniki, ale już wiele razy udowodniono, że układy jak chociażby A10 Fusion nie mają sobie równych.

Jeśli jednak zdjęcie jest prawdziwe to możemy zauważyć, że iPhone 8 może mieć wyświetlacz o rozdzielczości 2800 x 1242. Współczynnik proporcji ekranu wynosi 20.2: 9 lub 2.25:1, a więc więcej niż w przypadku Galaxy S8 i jego proporcji 18:9. Widzimy tu również iOS 11, czterordzeniowy procesor o taktowaniu 2,74 GHz oraz nazwę modelu „iPhone 10,6”.

Źródło: GSMArena

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments