Meizu zaprezentuje ten niezwykły, bezramkowy smartfon juz wkrótce?

Xiaomi Mi MIX to smartfon, o którym jest bardzo głośno w ostatnich tygodnia, a to za sprawą unikalnego wyglądu i minimalnych ramek wokół wyświetlacza. Po zaprezentowaniu tego modelu wiele mówi się o tym, że spora ilość producentów będzie właśnie podążała za tym trendem i w następnych miesiącach możemy zobaczyć wiele podobnych urządzeń.

Jednym z takich producentów według wielu spekulacji może być Meizu. Od jakiegoś czasu słyszymy o Meizu PRO 6 Edge, który miałby mieć zakrzywiony ekran, ale jak przyznaje sterownik firmy Jack Wong / Huang Zhang, Meizu nie będzie śpieszyło się z wprowadzeniem na rynek smartfonu z zakrzywionym ekranem, kiedy telefony z płaskimi ekranami nadal cieszą się dużą popularnością.

Teraz do sieci trafiło zdjęcie, które rzekomo przedstawia smartfon Meizu. Nie posiada on praktycznie żadnych ramek, jedynie na dole widzimy krawędź. Widzimy tam przycisk mBack, który jest znakiem towarowym Meizu. Widzimy, że stosunek wyświetlacza do całego ciała urządzenia jest znacznie wyższy niż w przypadku Mi MIX. Ma on wynieść znacznie więcej niż 91.3 %.

Oczekuje się, że zastosowane zostanie specjalne szkło 2.5D lub 3D arc glass. Podobnie jak w Xiaomi Mi Mix aparat przedni umieszczony zostanie na dolnej krawędzi. Nowy smartfon Meizu może być zasilany przez chipset Snapdragon 821, Helio X27 lub Helio X30. Jeśli plotki zostaną potwierdzone, to będzie to bardzo ciekawa alternatywa dla Mi Mix, który cieszy się ogromną popularnością i sprzedaż każdej partii kończy się w kilka sekund.

Wcześniejsze plotki mówiły o bezramkowym urządzeniu Meizu, które zostanie zaprezentowane 24 grudnia. Nie wiadomo czy właśnie wtedy zobaczy kolejny ciekawy projekt.

Źródło: GizmoChina