Wyciek o iPhone 8 prosto od Apple. Rozpoznawanie twarzy i projekt

Wczoraj do sieci trafiło zdjęcie instrukcji użytkownika, które pokazywało projekt iPhone 8. Nie wiadomo czy było ono prawdziwe, ale powtarzało wygląd, który widzieliśmy już kilka razy. Teraz przeciek pochodzi prosto z Apple, więc może to okazać się prawdą i rzuca jeszcze więcej światła na nadchodzące urządzenie.

Apple zaliczyło wpadkę, wypuszczając wczesną wersję oprogramowania dla swojego głośnika HomePod. Oczywiście programiści od razu wzięli się za analizę kodu źródłowego, w poszukiwaniu ciekawych funkcji i wskazówek dotyczących przyszłych produktów i usług. Jeden z nich, Guilherme Rambo znalazł grafikę, która prawdopodobnie odnosi się właśnie do nadchodzącego iPhone 8. Pokazuje ona to samo co inne przecieki, a więc minimalne ramki, brak przycisku Home oraz wcięcie na przedni aparat i inne czujniki.

Obraz odwołuje się do urządzenia o nazwie „D22”. Niekoniecznie musi to jednak okazać się prawdą, ponieważ twórcy oprogramowania, w tym również Apple, często „trolluje” swoich fanów, dodając fałszywe wskazówki we wczesnych wersjach.

Me too. New bezel-less form factor as well pic.twitter.com/Y0RrSOk2OO

— Guilherme Rambo (@_inside) 31 lipca 2017

Kolejną ciekawostkę dostarcza deweloper, Steve Troughton-Smith, który natknął się na linię kodu w oprogramowaniu HomePod, która ma odnosić się do systemu rozpoznawania twarzy do Apple. Plotki głoszą, że iPhone 8 może nie zostać wyposażony w skaner linii papilarnych, a w zamian zobaczymy inne czujniki biometryczne. Mowa tu oczywiście o skanerze tęczówki, ale jednak częściej przewija się temat rozpoznawania twarzy. Niektóre z plotek mówią o skanerze linii papilarnych pod ekranem, a inne z kolei o skanerze umieszczonym w bocznym przycisku zasilania. Nie wykluczone, że iPhone 8 będzie oferował obie metody uwierzytelniania.

Steve wspomina również o nazwach „BKFaceDetect” czy „Pearl ID” w innych liniach kodu. Gdzie skrót „BK” może oznaczać „Biometric Kit”.

I can confirm reports that HomePod’s firmware reveals the existence of upcoming iPhone’s infra-red face #UN#LOCK in BiometricKit and elsewhere pic.twitter.com/yLsgCx7OTZ

— Steve T-S (@stroughtonsmith) 31 lipca 2017