in ,

Szklana obudowa i ekrany AMOLED w iPhone’ach w 2017 roku

W nowym raporcie analityka Ming-Chi Kuo z KGI, który na co dzień zajmuje się firmą Apple możemy przeczytać, że iPhone’y przejdą całkowitą zmianę konstrukcji w 2017 roku. Dotychczasowa aluminiowa obudowa ma zostać zastąpioną obudową wykonaną całkowicie ze szkła. Jak już wcześniej mogliśmy się dowiedzieć, Apple zastosuje też ekrany AMOLED w przyszłorocznych smartfonach.

Marcowy raport tego samego analityka donosił, że Apple planuje powrócić do projektu podobnego do iPhone 4/4s. Bardzo mało prawdopodobne jest, że wielkie zmiany zostaną dokonane jeszcze w 2016 roku, więc rewolucji w wyglądzie możemy spodziewać się dopiero za rok.

Kuo uważa, że Apple planuje całkowicie porzucić aluminium na rzecz szkła, aby po raz kolejny wyróżnić się na tle konkurencji. Nie podał on również jak mogłaby wyglądać taka konstrukcja, więc możemy sobie jedynie to wyobrazić. W 2017 roku Apple w nowych iPhone’ach zastosuje nowe panele AMOLED, które będą cieńsze i lżejsze. Pozwoli to właśnie na zrównoważenie wagi, biorąc pod uwagę, że wykorzystane szło miałoby większą wagę od obecnie stosowanego aluminium.

Źródło: MacRumors

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments