vivo Apex 2019 bez przycisków i skanerem linii papilarnych na całym ekranie

Oprócz tego posiada złącze magnetyczne na plecach

Apex 2019 to kolejny koncepcyjny telefon od vivo. Jak w przypadku ubiegłorocznego modelu, przynosi ze sobą nowe technologie. Przede wszystkim są to chipset Snapdragon 855, 12 GB pamięci RAM i 5G. Telefon ma też pojemności 256 GB i 512 GB.

Wczoraj zobaczyliśmy Meizu Zero, który nie ma żadnych przycisków, ani portów. W pewnym sensie vivo Apex 2019 również go przypomina. Nie posiada konwencjonalnego portu do transmisji i ładowania. Wykorzystuje jednak do tego MagPort, a więc złącze magnetyczne, które zostało umieszczone na plecach. Po bokach mamy przyciski pojemnościowe, które zastępują standardowe przyciski regulacji głośności i zasilania.

Telefon posiada 6.39-calowy wyświetlacz AMOLED bez otworu na głośnik. Jego funkcję przejmuje ekran, który wykorzystuje przetwornik piezoelektryczny. Nie ma też przedniej kamery do selfie, a ramki są bardzo cienkie. Posiada też zaawansowany skaner odcisków palców na wyświetlaczu, który działa na całej jego powierzchni.

Z tyłu umieszczono dwa aparaty 12MP + 13MP wraz z lampą błyskową. vivo nie mówi nic po przednim aparacie. Nie wiadomo, czy będzie on wysuwany, czy nie będzie go w ogóle, ale to raczej niemożliwe.

Nie jest jasne, czy Apex 2019 obsługuje bezprzewodowe ładowanie i czy jest wodoodporny. Obecnie jest to koncept i nie należy się spodziewać, że zostanie on wydany właśnie w takiej formie. Tak samo było z pierwszym modelem Apex. Następnie wydano vivo NEX, który wykorzystał niektóre jego technologie.

Wpis został zobaczony od 24.01.2019 już 967 razy.