Vivo Apex ze skanerem odcisków palców na połowie ekranu i wyskakującym aparatem

Vivo na początku roku zyskało popularność, dzięki wprowadzeniu na rynek smartfonu z papilarnych pod ekranem – vivo X21 UD" style="text-decoration: underline">czytnikiem linii papilarnych pod ekranem. Tym razem jednak, ich koncepcyjne urządzenie Apex FullView przenosi stosowanie czytników na inny poziom.

Synaptics to firma, która dostarczyła wspomniany skaner linii papilarnych do modelu Vivo X20 Plus UD. Jest to sensor, który działa wyłącznie w określonym miejscu na ekranie i znajduje się on w 3. fazie rozwoju. Synaptics obiecało dostarczenie skanera linii papilarnych, który działa na powierzchni całego ekranu.

Vivo Apex FullView będzie wstępem do tego, ponieważ na targach MWC 2018 zostanie wystawiony prototyp z czytnikiem od Synaptics. Będzie on jednak działał tylko na połowie ekranu. Umieszczając palec na dolnej części wyświetlacza można odblokować telefon lub autoryzować działania w aplikacjach. Telefon wykorzystuje wyświetlacz OLED.

Apex FullView jest też praktycznie bezramkowym urządzeniem, ponieważ ma aparat do selfie, który wyskakuje z górnej krawędzi w zaledwie 0.8 sekudny, kiedy jest używany. Nie ma on również normalnego głośnika do rozmów, a dźwięk jest emitowany poprzez wibracje ekranu. Wykorzystuje technologię Screen SoundCasting.

Smartfon stosuje też nową technologię System in Package (SIP), która pozwala zintegrować DAC i trzy wzmacniacze, aby zwolnić 60% miejsca na płycie drukowanej w porównaniu do modelu Vivo Xplay6. Da to możliwość zastosowania większej baterii oraz systemu chłodzenia.

APEX ™ posiada trzy ramki o grubości 1,8 mm oraz dolną ramkę o grubości 4,3 mm. Współczynnik ekranu do całego ciała urządzenia wyniesie 98%, kiedy dolna ramka dorówna pozostałym. Na ten moment jest to jednak tylko telefon koncepcyjny.

News został wyświetlony od 24.05.2023 już 481 razy.