Xiaomi patentuje smartfon zasilany baterią słoneczną

Jeśli to się uda to mamy małą rewolucję na rynku mobilnym

Xiaomi to już światowy gigant, który zdobywa serca coraz to nowych osób na całym świecie. Jeszcze kilka lat temu nikt nie pomyślałby, że chiński producent przegoni takich gigantów mobilnego rynku jak HTC, Sony, czy LG. Obecnie firma konkuruje z Samsungiem, Huawei, czy też Apple.

Xiaomi składa też dziesiątki wniosków patentowych, które pokazują, że chcą się cały czas się rozwijać. Chińczycy chcą zaprezentować coś, co jeszcze nikomu nie udało się. Xiaomi planuje wprowadzić na rynek smartfon zasilany panelem słonecznym. Wiemy, że temat baterii i zasilania jest dość delikatny, a takie rozwiązanie mogłoby być czym przełomowym, ale powstaje pytanie, czy będzie to też praktyczne i zadowoli klientów.

Ich patent pojawił się już w urzędzie regulacyjnym już w zeszłym roku. Informacje na temat prac nad telefonem z panelem fotowoltanicznym przekazuje holenderski portal LetsGoDigital. Być może już niedługo zobaczymy małą rewolucję na rynku mobilnym i sposobu ich zasilania. Nie wiemy jak będzie to wyglądać pod względem efektywności ładowania.

Z szkiców wygląda, że smartfon Xiaomi może również wyglądać bardzo przyzwoicie. Sam panel miałby znaleźć się na tyle obudowy. Nad nim widzimy podwójny aparat z lampą błyskową. 

Jasne jest również to, że urządzenie będzie można naładować w tradycyjny sposób, za pomocą kabla. Nie należy się spodziewać jednak wsparcia dla ładowania bezprzewodowego.

News został wyświetlony od 06.08.2019 już 775 razy.