in ,

iPhone XI z trybem podwodnym, a iOS 13 z trybem ciemnym

W przypadku tegorocznych iPhone’ów nie powinniśmy zauważyć zbyt dużych zmian

W ubiegłym miesiącu analityk Ming-Chi Kuo powiedział klientom TF International, czego oczekuje od Apple i iPhone’ów w tym roku. Do premiery pozostało jeszcze ponad sześć miesięcy, ale Kuo mówi, że powinniśmy spodziewać się trzech różnych modeli, które będą następcami telefonów Apple z 2018 roku. Będą one miały też identyczne rozmiary ekranów jak iPhone Xs, iPhone Xs Max i iPhone Xr.

Dwa pierwsze z nich będą miały oczywiście ekrany OLED, a najtańszy model pozostanie nadal przy technologii LCD. Nie należy się też spodziewać odejścia od portu Lighting i zastąpienia go wejściem USB typu C. Dodatkowo iPhone XI, jak i iPhone XI Max zostaną wyposażone w potrójną konfigurację kamer, a dodany zostanie czujnik ToF. Wykorzystuje on podczerwień do mierzenia odległości od obiektu, co pozwala na lepsze zbadanie głębi. Pozwoli to też na większy wachlarz funkcji związanych z rzeczywistością rozszerzoną.

Max Weinbach z XDA poinformowało, że nowe iPhone’y zyskają również „tryb podwodny”. Umożliwi on korzystanie z telefonów pod wodą lub podczas bardzo obfitych opadów. Ekran w takiej sytuacji będzie rozpoznawał dotyk użytkownika i pozwoli na normalne korzystanie z telefonu, kiedy będzie on całkowicie pokryty wodą. Według niego, w iOS 13.1 zadebiutuje też tryb ciemny. W przypadku ekranów OLED pozwoli to na zaoszczędzenie baterii, ale również lepiej będzie to wyglądało w nocy.

Dodatkowo zaktualizowany ma zostać silnik Haptic. Technologia odpowiada za wibracje podczas dłuższego naciśnięcia ekranu. W przypadku iPhone’ów z 2019 roku wyświetlacz ma zostać podzielony na dziewięć obszarów, a użytkownik odczuje wibracje po głębszym wciśnięciu danego obszaru, właśnie w tym miejscu.

Kuo przekazuje również, że w 2019 roku Apple wyda swojego składanego urządzenia. Według wielu, dołączy do wyścigu dopiero za rok.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments