Xiaomi może pracować na własnym elastycznym wyświetlaczem

W świecie mobilnych technologii, jednym z najbardziej oczekiwanych wynalazków jest całkowicie elastyczny wyświetlacza, a co za tym idzie również smartfon. Na ile takie urządzenie byłoby praktyczne w codziennym użytku to dopiero wyszłoby w praniu. Próby w tym kierunku podjęły dwie firmy z Korei Południowej, a mianowicie LG i ich G Flex oraz Samsung i Galaxy S7 edge czy Note 7. Te modele mają zakrzywione wyświetlacze, ale nie są one technicznie giętkie i elastyczne.

W nowym wycieku z Baidu, wydaje się, że chiński producent Xiaomi eksperymentuje z własnym elastycznym wyświetlaczem, który wygląda jak kompletne urządzenie. Na zdjęciu widzimy wyświetlacz z systemem Android oraz autorskim interfejsem Xiaomi. Nie przedstawiają one jednak pozostałych komponentów, które są niezbędne do działania oraz źródła energii elektrycznej. Tak więc można poddać wątpliwości prawdziwość tego „wynalazku”.

xiaomi-elastyczny_wys2

Obecnie koszt takiego wyświetlacza jest niezwykle kosztowny, a nie wiadomo też jak producenci mieliby połączyć wszystkie czynniki do poprawnego działania gotowego smartfonu. Sama koncepcja jest całkiem fajna, ale połączenie wszystkich niezbędnych komponentów oraz sprawienie, że urządzenie będzie działać na miarę oczekiwać, może okazać się na tę chwilę niewykonalne.

Źródło: Gizmochina, Android Authority