Xiaomi oficjalnie mówi o swoim składanym smartfonie

Mamy też kilka renderów 3D

Składane smartfony to zupełnie coś nowego, co intryguje wielu fanów technologii na całym świecie. Na czele w tym wyścigu jest Samsung i wydaje się, że również będzie to Huawei. Obie firmy mają zaprezentować swoje urządzenia jeszcze na targach MWC 2019 w Barcelonie pod koniec tego miesiąca.

Nie jest zaskoczeniem, że będzie więcej producentów, a jednym z nich będzie Xiaomi. Jakiś czas temu widzieliśmy już film ze współwłaścicielem firmy, który pokazał składany telefon w akcji. Teraz, dodatkowo Xiaomi wydał oficjalne oświadczenie dla LetsGoDigital odnośnie tego urządzenia. Przekazuje jak wyglądał proces rozwoju, projektowania, ale również rozwiązanie napotkanych problemu z elastycznymi elementami i dostosowaniem interfejsu MIUI

Składane urządzenie Xiaomi ma trzy elementy, a dwa boczne wyginają się do tyłu. Jeśli zostaną one „ukryte” interfejs użytkownika działa jedynie na środkowym panelu, a dwa pozostałe są niedostępne. Po otwarciu otrzymujemy powierzchnię jak w przypadku tabletu. Nie widzimy jednak na przygotowanych renderach aparatu, być może zostanie on dodany do ostatecznego produktu.

Na dolnej krawędzi znajduje się port USB-C, a słuchawka (chyba) znajduje się na górze wraz z przyciskiem zasilania. 

Bez wątpienia składane smartfony to coś nowego i z podekscytowaniem możemy czekać na to co przygotują dla nas producenci. Należy też wziąć pod uwagę to, że ceny takich urządzeni nie będą niskie.

Źródło: Lets Go Digital

Artykuł został zobaczony od 12.02.2019 już 306 razy.